Mistrovský tým PSG Zlín těsně porazil Hradec Králové a vyšvihl se v tabulce na šesté místo

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 50. kola Tipsport extraligy Mountfield HK Hradec Králové 3:2 a posunuli se v tabulce již na šesté místo, které zaručuje přímý postup do play off. V duelu průměrné úrovně šli po 62 vteřin do vedení Východočeši, ale Zlín rychle srovnal. Na začátku druhé třetiny se dostali do vedení domácí, jenže před druhou sirénou bylo opět vyrovnáno. Berani zaznamenali vítězný gól ve 43. minutě a těsný náskok uhájili až do konce základní části. Branky zaznamenali Oldrich Kotvan, Tomáš Žižka a Martin Matějíček. Mistrovský Zlín vyhrál již devátý zápas z deseti posledních a má již jisté předkolo play off. Čajánek a spol. mohou ještě získat bonus v podobě čtvrtfinále vyřazovacích bojů. Tým PSG Zlín hraje v pátek na ledě vítěze základní části z Třince.
50.kolo, út 24.2.2015, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Hr.Králové
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. min Kotvan (Leška), 21. Žižka (Matějíček), 43. Matějíček (Žižka, Köhler) - 2. Knotek (Pospíšil, Čáp), 36. Červený (Valcourt, Pláněk). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: bez. Diváci: 4 398. Střely na branku: 26:24. Zblokované střely: 12:11. Hity: 10:7. Vhazování: 40/68 (59%) - 28/61 (41%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Štůrala - Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, Řezníček - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Kantor - Dietz, Jank, Čáp, Plášil, Pláněk, Piegl, Hronek, od 32. min navíc R. Pavlík - Valcourt, Kukumberg, Červený - Dej, T. Knotek, Pospíšil - Vantuch, Troliga, P. Beránek - Tvrdík, Nedvídek, Švagrovský. Trenéři: Draisaitl, J. Kučera.

Před utkáním si aktéři minutou ticha uctili památku obětí tragické události v nedalekém Uherském Brodě. Hradec Králové přijel do Zlína bez osmi hokejistů základní sestavy, přesto měl do zápasu raketový nástup. Mountfield šel do vedení již ve 2. minutě, střela Pospíšila orazítkovala tyč a Knotek měl před sebou odkrytou klec. Zlín začal ležérně, přesto domácí v 5. minutě vyrovnali, prudká pumelice Kotvana se zastavila až v hostující síti, brankář Kantor nestihl na střelu ani zareagovat. Zlínští ožili a hosty zachránila po střele Vlacha tyč, vzápětí se zblízka neprosadil Jakub Svoboda. Berani poté promarnili úvodní přesilovou hru, sehráli ji příliš staticky. V 15. minutě utekl po křídle hbitý Vlach, ale kličku do bekhendu přetáhl. Vyrovnané skóre se nezměnilo do konce úvodní sirény.

Zlínu stačilo po přestávce pouhých 17 vteřin, aby strhl vedení poprvé na svou stranu. Žižka nahodil kotouč na Kantora ještě před červenou čárou a ten skončil k překvapení všech v hradecké síti. Gólman hostů se pod maskou hodně červenal. Hosté poté nevyužili první přesilovku. Ve 25. minutě zahrozil Nedvídek, ale Štůrala nadvakrát akci zneškodnil. Hradec poté nevyužil další početní výhodu, jenže sotva se vrátil Matějíček z trestné lavice, usedl za katr Roman Vlach. Mountfield si chtěl vynutit dvojnásobnou přesilovku, ale sudí nafilmovaný pád Pláňka prohlédli. Východočeši vyrovnal v 36. minutě, Štůrala vyrazil puk na hůl Červeného, na kterého zívala prázdná brána. Před druhým odchodem do kabin hrozili domácí, Jakub Svoboda poslal ránu z úhlu vysoko nad a Okál dvakrát neuspěl.

Domácím se povedl i nástup do třetí třetiny. Ve 43. minutě prostřelil obránce Matějíček vše, co mu stálo v cestě a bombou od modré čáry vymetl parádně pravý horní roh brány. Zlín mohl přidat další gól o tři minuty později, ale skákavý kotouč Jakub Svoboda neusměrnil do odkryté svatyně. Hosté si poté vytvořili tlak, jenže v koncovce nebyli úspěšní. Nádhernou akci předvedl v 52. minutě Jakub Svoboda, po individuální akci si najel mezi kruhy, ale šanci opět neproměnil. Mountfield se snažil vynutit si v závěru prodloužení, ale kýžené branky se ani v poer play nedočkal. Ještě předtím měl gól na holi Jakub Svoboda, ale trefil jen tyč. Berani porazili v letošní sezoně Hradec Králové potřetí v řadě.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Oldrich Kotvan - Rudolf Červený.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Jednou za sezonu máte zápas, kdy se k vítězství protrápíte a to byl právě dnešní případ. Jsme moc rádi za tři body.“

Peter Draisaitl (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): „Určitě to nebylo tak, že by Zlín neměl žádné šance, ale když dvakrát po prohraném buly dostaneme branku a pak až od červené čáry, tak si připadáme celkem blbě. My na to čumíme celou dobu a víceméně tady pokaždé dostaneme takové góly. Jedeme tady, odehrajeme šedesát minut a pak vidíte, jak se to vyvinulo a jak se ten zápas prohrál.“